Ogłoszenia

XXVII Niedziela zwykła

8.10.2023.

  1.  W sobotę będziemy obchodzili dzień Edukacji Narodowej, pamiętajmy o nauczycielach wychowawcach i katechetach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim szczerą modlitwą.
  2. 15 października w wielu krajach obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. Z każdą śmiercią dziecka kryje się dramat rodziców i najbliższych. Różaniec w intencji dzieci zmarłych i ich rodziców przeżywających stratę swojego dziecka odmówimy w naszym kościele w niedzielę o godz. 11.00.
  3. W przyszłą Niedzielę będziemy przeżywali XXIII Niedzielę Papieską ofiary złożone do puszki będą przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.
  4. Bardzo dziękuję wczorajszym pielgrzymom z Wysokiego Koła za ofiarę, która będzie przeznaczona na rzutnik multimedialny z którego już korzystamy. Bóg zapłać!
  5. W Gościu Niedzielnym cykl interesujących artykułów na temat rzymskiego etapu Synodu, który w październiku gromadzi biskupów oraz zaproszonych świeckich, również z Polski. Znajdziemy tam odpowiedzi na wiele naszych pytań.
  6. Możemy też nabyć kalendarz Diecezji Radomskiej na 2024 rok w cenie 10 zł. Kalendarz obok praktycznego kalendarium zawiera koronowane wizerunki Matki Bożej z mało znanych sanktuariów w Polsce opatrzone notatką historyczną i modlitewnym wezwaniem w formie aktu strzelistego. Ofiary złożone przy zakupie kalendarza przeznaczone będą na wsparcie dzieł charytatywnych w naszej radomskiej diecezji.