Ogłoszenia

XXVIII Niedziela zwykła

15.10.2023.

  1. Dzisiaj przeżywamy XXIII Niedzielę Papieską ofiary złożone do puszki będą przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Kto chciałby wesprzeć to dzieło, może złożyć swój dar przy wyjściu z kościoła.
  2. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam codziennie do naszej świątyni na nabożeństwo różańcowe na godzinę 17.15., a w niedzielę o godzinie 11.00.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie naszego rodaka św. Jana Pawła II, po Mszy św. przyjmiemy błogosławieństwo Jego relikwiami i będziemy je mogli uczcić przez ucałowanie.
  4. Tego samego dnia w całej Polsce członkowie Żywego Różańca będą przeżywać Dzień Modlitwy Różańcowej. Będziemy się modlić o rozwój Żywego Różańca w Polsce i naszej parafii przez wstawiennictwo błogosławionej Pauliny Jaricot.
  5. W niedzielę 22 października rozpocznie się w Kościele Tydzień Misyjny. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby misji.
  6. Listopad to miesiąc modlitwy za zmarłych. Wypominki można zamawiać w zakrystii lub wypisywać na specjalnych kartkach wspominkowych, które są wyłożone na stoliku za ławkami.
  7. W zakrystii możemy nabyć kalendarz Diecezji Radomskiej na 2024 rok.
  8. Siostra Anna Lis dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę słodyczy i przyborów szkolnych dla przedszkola na Ukrainie w którym pracuje, a wczorajszym nowożeńcom dziękuję za piękne kwiaty do naszej świątyni. Bóg zapłać.
  9. W nowym Gościu Niedzielnym polecam teksty nawiązujące do 45 rocznicy wyboru Jana Pawła II oraz raport o stanie Kościoła w Polsce.