Ogłoszenia

XXIX Niedziela zwykła

22.10.2023.

  1. Obchodzimy dziś liturgiczne wspomnienie naszego rodaka św. Jana Pawła II za chwilę przyjmiemy błogosławieństwo Jego relikwiami i będziemy je mogli uczcić przez ucałowanie.
  2. Dzisiejszą niedzielą w Kościele rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy o misjach i misjonarzach.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy wspominać poświęcenie naszego Kościoła parafialnego, czyli przeznaczenie go na wyłączną służbę Bożą. W tym dniu modlić się będziemy za tych, którzy przyczynili się do budowy naszej świątyni i tych, którzy swoimi ofiarami przyczyniają się do Jej upiększania, taca z tej niedzieli będzie stanowiła 125 tacę gospodarczą.
  4. Za tydzień 29 października po Mszy św. o godz. 12.45 swoje spotkanie będzie miała młodzież z klasy ósmej, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  5. Dziękuję za ofiarę przeznaczoną na stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Bóg zapłać.
  6. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj „Gość Niedzielny” rozpoczyna czteroodcinkowy cykl analizujący wizję Kościoła wyłaniającą się z każdej z czterech Ewangelii. Na początek zaglądamy do Ewangelii według św. Marka.
  7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana śp. Szczepan Sowa z ul. Sołtykowskiej, którego pogrzeb odbędzie się jutro w poniedziałek o godzinie 13.00. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu w modlitwie Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niech mu świeci na wieki wieków. Amen.