Ogłoszenia

XXX Niedzielę zwykłą

Rocznica poświęcenia Kościoła w Sołtykowie

29.10.2023.

  1. W dniu dzisiejszym dziękujmy dobremu Bogu za ten kościół. Dziękujmy za naszych przodków, którzy odmawiając sobie niekiedy wielu rzeczy, wznieśli tę świątynię, dziękujemy i za Tych którzy dzisiaj wspierają ją materialnie. Dziękujmy Bogu za to, że możemy się tu spokojnie modlić. Dziękujmy za chrzcielnicę, w której nasze dzieci rodzą się do życia Bożego, za stojący tu konfesjonał, w którym zawsze otrzymujemy przebaczenie i łaskę. Dziękujmy wreszcie Bogu za ołtarz, z którego otrzymujemy żywego Jezusa w Eucharystii. Wdzięczni za dar parafialnego kościoła możemy zaśpiewać: „Nie rzucim, Chryste, świątyń Twych, nie damy pogrześć wiary. Bronić będziemy Twoich dróg. Tak nam dopomóż Bóg”. Z dzisiejszym świętem wiąże się też pewne zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota dbali o swój Kościół parafialny. Starajmy się też o to, aby nasza świątynia ciągle piękniała, i była godnym miejscem swego Gospodarza, którym jest sam Bóg. Jesteśmy to winni również wobec przyszłych pokoleń, które tu po nas przyjdą, aby się modlić i wypraszać potrzebne łaski tak dla siebie jak i dla swoich bliskich.
  2. W środę będziemy obchodzili Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą sprawowane o godzinie 9.00 i 11.30, Mszy św. o godzinie 12.45. nie będzie.
  3. Przez cały miesiąc listopad duszom czyśćcowym możemy ofiarować odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza, kościoła lub kaplicy i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: trzeba być w stanie łaski uświęcającej, nie mieć przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię Świętą i odmówić modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  4. Od jutra Msze św. w dni powszednie będą odprawiane o godz. 17.00., aż do czasu letniego tj. do ostatniej niedzieli marca.
  5. W czwartek Dzień Zaduszny czyli wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, na nabożeństwo wypominkowe w tym dniu zapraszam na godzinę 16.00, o godzinie17.00 będzie sprawowana Msza święta.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca listopada w czwartek modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, w piątek o 15.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, spowiedź św., litania do NSPJ i Msza św., w tym dniu do chorych pojadę od godz. 9.00. W sobotę różaniec fatimski o godzinie 9.00 i Msza św. o NSNMP wieczorem w tym dniu Mszy św. już nie będzie.
  7. Dziękuję za tacę misyjną z zeszłej niedzieli. Bóg zapłać.
  8. W przyszłą niedzielę 5 listopada w naszej parafii będziemy przeżywali Niedzielę Seminaryjną i będziemy gościli dobrze nam znanego ks. Marcina Rogalę profesora i wykładowcę seminarium. Ks. Marcin wygłosi do nas Słowo Boże. Ofiary złożone na tacę w tym dniu będą przeznaczone na nasze radomskie Wyższe Seminarium Duchowne.
  9. Czytajmy nowego Gościa Niedzielnego, a w nim o zagrożeniach czyhających na dzieci w internecie. Warto też dowiedzieć się, co zawiera najnowsza adhortacja poświęcona św. Teresie od Dzieciątka Jezus i dlaczego warto ją czytać.
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana śp. Mariusz Czerwiński z ul. Szkolnej, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godzinie 14.00. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu w modlitwie Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niech mu świeci na wieki wieków. Amen.