Ogłoszenia

XXXI Niedziela zwykła

5.11.2023.

  1. Dzisiejsza niedziela w naszej parafii rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie zakonne i misyjne, będziemy się również modlić o powołania z naszej wspólnoty parafialnej, a także za nasze Radomskie Seminarium Duchowne. Dziękuję ks. Marcinowi za dzisiejszą posługę w naszej parafii, za wygłoszone Słowo Boże i za wasze ofiary na rzecz seminarium.
  2. W sobotę 9 grudnia udajemy się do Kałkowa na przedstawienie teatralne pt. „Opowieść Wigilijna”. Spektakl odbędzie się o godz. 15.30. koszt biletu to 25 zł.
  3. Dziękuję za trzy ofiary. Ta kwota będzie przeznaczona w części na spłatę długu za ekran multimedialny i na wykonanie relikwariów błogosławionych: ks. Jerzego Popiełuszki i ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego, oraz św. siostry Faustyny. Bóg zapłać.
  4. W sobotę będziemy przeżywać 105 rocznicę odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę w naszych modlitwach pamiętajmy o naszym kraju, o wszystkich Polakach, którzy przyczynili się do Jej Niepodległego bytu. Zewnętrznym wyrazem naszej miłości do Polski niech będzie wywieszona na naszych domach flaga narodowa. Za Ojczyznę będziemy się modlić na Mszy św. o godz. 17.00.
  5. Czytajmy „Gościa Niedzielnego” w którym między innymi: trzeci odcinek cyklu analizującego wizję Kościoła wyłaniającą się z każdej Ewangelii; w tym odcinku Ewangelia według św. Łukasza, artykuł o parafiach polskich i zagranicznych, które zasłynęły największą liczbą powołań kapłańskich i zakonnych. Polecam także artykuł o niedawno zmarłej Wandzie Półtawskiej.