Ogłoszenia

XXXIII Niedziela zwykła

19.11.2023.

  1. Dziś obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W modlitwie wspierajmy chrześcijan w różnych stronach świata, którzy cierpią prześladowania z powodu wyznawanej wiary. Po Mszy św. odbędzie zbiórka do puszki na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  2. W środę 22 listopada przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Cecylii – patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Z tej to okazji składam Pani Magdalenie, naszej organistce, życzenia, by jej wysiłek oraz zaangażowanie w śpiew liturgiczny służyło większej chwale Pana Boga i pożytkowi wiernych naszej parafii.
  3. Zbliżamy się do końca Roku Liturgicznego. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, będzie to też ostatnia niedziela przed Adwentem.
  4. Taca z przyszłej niedzieli będzie 126 tacą gospodarczą.
  5. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym z okazji VII Światowego Dnia Ubogich polecam kilka artykułów ukazujących znaczenie i skalę działalności charytatywnej Kościoła.