Ogłoszenia

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

31.03.2024.

  1. Dziś przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, niech fakt pustego grobu Pana Jezusa uświadamia nam to, że i my zmartwychwstaniemy.
  2. Jutro w drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. będą sprawowanie jak w każdą niedzielę czyli o 9.00,11.30 i 12.45 taca z tego dnia już tradycyjnie przeznaczona jest na KUL.
  3. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy w naszym kościele Nowennę do Bożego Miłosierdzia i będzie ona trwała, do soboty 6 kwietnia zapraszam wszystkich parafian do wspólnej modlitwy Koronką do naszej świątyni każdego dnia nowenny o godzinie 15.00.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie z naszej parafii, w piątek o godzinie 17.00 wystawienie Najświętszego sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia, spowiedź, Litania do NSPJ i Msza Święta, w sobotę o godz. 9.00 Różaniec Fatimski i Msza święta, wieczorem Mszy już nie będzie. Przeżywamy oktawę Wielkanocy dlatego w najbliższy piątek post nie obowiązuje.
  5. Przyszła niedziela to Uroczystość Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 w kościele odmówimy Koronkę.
  6. Bardzo serdecznie pragnę podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego wystroju naszej świątyni, pani Teresie Sakowskiej za projekt grobu Pana Jezusa, za ofiarną pomoc w montażu dekoracji dziękuję: Małgorzacie Myszce, Urszuli i Sławomirowi Dmitrukom, oraz panu Robertowi Gielniewskiemu. Dziękuję Liturgicznej Służbie Ołtarza za to, że przez swoją służbę pomogli nam pięknie i owocnie przeżyć święte Triduum Paschalne, a pani organistce Magdalenie i scholi za oprawę muzyczną Bóg zapłać.
  7. Dziękuję za 130 tacę gospodarczą, za ofiarę przeznaczoną jeszcze na kwiaty do grobu pańskiego i za tacę na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Bóg zapłać.
  8. Czytajmy świątecznego Gościa Niedzielnego

                    „ Ziemia się trzęsie, straż się grobu miesza,

                Anioł zstępuje, niewiasty pociesza;

               Patrzcie mówi im, grób ten pusty został,

                Pan zmartwychpowstał”. Alleluja!!!

Drogim Parafianom i Gościom życzę: aby Zmartwychwstały Pan umacniał nas w świętości. Miłością i nadzieją niech napełnia nasze serca. Niech utwierdza naszą wiarę w zwycięstwo dobra nad złem, życia nad śmiercią, miłości nad nienawiścią. Oby w naszych sercach zawsze był widoczny blask nadziei Zmartwychwstania. Niech Zmartwychwstały przyniesie nam wszystkim pocieszenie i pokój.