Ogłoszenia

V niedziela wielkanocna

28.04.2024.

  1. W środę 1 maja rozpoczniemy miesiąc poświęcony Matce Bożej. Litanię Loretańską będziemy śpiewali w dni powszednie o godz.18.30, a w niedzielę o godz. 11.00. Zachęcam wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach majowych.
  2. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, w czwartek modlimy się o powołana kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii, do chorych udam się w czwartek 2 maja od godz. 9.00. Spowiedź pierwszopiątkowa ze względu na uroczystość NMP Królowej Polski będzie również w czwartek od godz. 16.00 do 17.30. W sobotę różaniec fatimski o godz. 9.00 następnie Litania Loretańska i Msza św., wieczorem w tym dniu Mszy św. już nie będzie.
  3. W piątek 3 maja, przypada uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. w naszej świątyni będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Jest to zarazem czas narodowych świąt – święto Flagi Państwowej i Konstytucji Trzeciego Maja. Wywieśmy na naszych domach flagę narodową niech to będzie wyraz naszej miłości do Ojczyzny.
  4. Dziękuję za ofiarę przeznaczoną na radomskie Seminarium Duchowne. Bóg zapłać.
  5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci z naszej parafii będą przeżywały uroczystość pierwszej Komunii Św. Otoczmy je naszą serdeczną modlitwą.
  6. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym rozmowa z rodzicami Heleny Kmieć, świeckiej misjonarki zamordowanej 7 lat temu w Boliwii, a także wywiad z kard. Giovannim Battistą Re o świętym Janie Pawle II, oraz odpowiedź na pytanie czy jesteśmy świadkami ograniczania praw katolików? Jest też do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego, a w nim o św. Janie Pawle II, który już jako dziecko swoje życie zawierzył Matce Najświętszej, oraz o maryjnych sanktuariach Europy.