Ogłoszenia

VI Niedziela Wielkanocna

5.05.2024.

  1. W środę 8 maja, przypada uroczystość głównego patrona Polski, świętego Stanisława, biskupa i męczennika. Będziemy prosić w tym dniu Pana Boga, by ten święty stał się dla nas szczególnym orędownikiem w budowaniu ładu, jedności i miłości w naszej Ojczyźnie.
  2. W najbliższy piątek rozpoczniemy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego, a w przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
  3. Pragnę podziękować rodzicom dzieci komunijnych za piękną dekorację kościoła na uroczystość swoich pociech, oraz za ofiarę przeznaczoną na wykonanie prac związanych z naprawą uszkodzonej rury doprowadzającej wodę do świątyni, dziękuję za 131 tacę gospodarczą, dziękuję też za dwie ofiary również przeznaczone na naprawę przyłącza wody do świątyni. Bóg zapłać.
  4. Czytajmy nowego Gościa Niedzielnego, a w nim o coraz powszechniejszej praktyce całodziennej, a nawet całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu, a także jak zmieniała się polska flaga i nasze narodowe barwy, oraz o naszych świętych – filarach polskiej maryjności.
  5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do domu Pana śp. Irena Skórnicka z ul. Głównej polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.