Ogłoszenia

XII Niedzielę zwykłą

23.06.2024.

 

  1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmujemy wszystkich naszych tatusiów, aby z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
  2. Jutro obchodzić będziemy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Przez jego pośrednictwo pragniemy modlić się o łaskę żywej wiary dla nas wszystkich.
  3. 25 czerwca 1976 roku w Radomiu robotnicy upomnieli się o poszanowanie godności i praw protestując przeciw decyzjom ówczesnych władz. Mija 48 lat od tamtych wydarzeń. Chcemy uczcić pamięć ludzi, którzy za wierność wartościom wówczas cierpieli. W tym dniu o godzinie 18.00 przy pomniku ludzi skrzywdzonych pod przewodnictwem ks. bp. Marka Solarczyka Ordynariusza Radomskiego będzie sprawowana Msza Święta, podczas której modlić się będziemy za odzyskaną wolność oraz o pomyślność naszej Ojczyzny.
  4. W sobotę przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tę Uroczystość obchodzimy jako „święto papieskie”. Tego dnia składamy ofiary na tzw. Świętopietrze czyli na rzecz posługi apostolskiej i charytatywnej Ojca Świętego.
  5. W przyszłą niedzielę będzie 133 taca gospodarcza, a za dwa tygodnie w niedzielę 7 lipca przedstawię sprawozdanie gospodarczo – finansowe za pierwsze półrocze 2024 r.
  6. Czytajmy nowego Gościa Niedzielnego, a w nim artykuł: o najnowszym dokumencie Komisji Nauki Wiary KEP O właściwym rozumieniu chrześcijańskiej religijności. Episkopat wyjaśnia w nim, czym jest zdrowa religijność, i wskazuje przyczyny, które ją wykrzywiają i zagrażają naszej wierze.