Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkiego Postu

15.03.2015.

1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu w tradycji Kościoła nazywana jest niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku. Przypominam o nabożeństwach pasyjnych sprawowanych w naszej parafii: w piątki o godz.16.30 odprawiamy Drogę Krzyżową, a w niedzielę o godz. 11.00 śpiewamy Gorzkie Żale.
2. Od najbliższej środy 18 marca rozpoczną się szkolne rekolekcje wielkopostne dla dzieci naszej szkoły i będą trwać do piątku 20 marca. Dzieci każdego dnia zapraszam do naszej świątyni na godz. 10.00. Zwracam się z serdeczną prośbą do rodziców zadbajcie o to, by wasze dzieci wykorzystały te dni zgodnie z ich przeznaczeniem, to znaczy na pogłębienie swojej wiary i pojednanie się z Panem Bogiem i ludźmi. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń i umieszczony na stronie internetowej naszej parafii. Rekolekcje przeprowadzi ks. Paweł Nowak wikariusz z parafii Bardzice.
3. W sobotę 21 marca będziemy pielgrzymować do Kałkowa do M.B. Świętokrzyskiej Bolesnej Królowej Polski i na przedstawienie Misterium Męki Pańskiej, wyjazd z przed kościoła o godz. 13.00 powrót ok. godz. 21.00. Proszę o potwierdzenie swojego wyjazdu te osoby, które jeszcze tego nie zrobiły. Bardzo proszę rodziny, które w tym tygodniu będą sprzątały kościół, aby to zrobiły w piątek w sobotę Mszy św. w kościele nie będzie.
4. W przyszłą niedzielę 22 marca rozpoczniemy doroczne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do wtorku 24 marca. W niedzielę o godz. 9.00 i 11.30 przeżyjemy Msze św. z naukami o 11.00 odśpiewamy Gorzkie Żale, w poniedziałek Msza św. z nauką godz.17.00, wtorek to dzień spowiedzi św. od godz. 15.00 do 17.30. Szczegółowy program rekolekcji będzie wywieszony w gablocie oraz znajdziemy go na stronie internetowej naszej parafii w zakładce aktualności. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. Paweł Lichota z Idalina, tak zaplanujmy sobie przyszły tydzień, by nie zabrakło nam czasu na udział w rekolekcjach, i spowiedzi rekolekcyjnej. Zwracam się z prośbą o modlitwę do wszystkich parafian w intencji ks. rekolekcjonisty i nas samych, w niedzielę rekolekcyjną ofiary z tacy będą przeznaczone na kwiaty do grobu Pana Jezusa.
5. Przypominam, że w naszej parafii trwa akcja bezpłatnego rozliczania zeznań podatkowych, przekazując 1% swojego podatku na Caritas lub Hospicjum Królowej Apostołów. PIT – 11 możemy przynosić w każdą środę w godz. 16.30 – 17.00
6. Składam podziękowanie tym rodzinom, które w dniu wczorajszym posprzątały kościół na dzisiejszą niedzielę Bóg zapłać.
7. W Gościu Niedzielnym dzisiaj przeczytamy między innymi: Dodatek specjalny z krótkimi wypowiedziami papieża Franciszka. Przez dwa lata, jakie minęły od wyboru Franciszka, wysłał on w świat dziesiątki krótkich informacji, które są czytane przez miliony odbiorców; ponadto w Gościu to oni zbudowali biblijną Niniwę, a potem pierwsze kościoły i klasztory dziś giną na oczach całego świata. Tragiczna historia Asyryjczyków, jednych z najstarszych chrześcijan, o których świat nie chce pamiętać.