Ogłoszenia 12.05.2013

Ogłoszenia 12.05.2013

1.      W dniu dzisiejszym przeżywamy Wniebowstąpienie Pańskie, a w przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Św.  Niedziela ta zakończy okres Wielkanocy i jest to ostatni czas, aby odbyć spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną. Do tej uroczystości przygotowujemy się przez nowennę do Ducha Św. odprawianą podczas nabożeństw majowych. W Wigilię Zesłania Ducha Św. ks. Bp. zaprasza na czuwanie do katedry radomskiej, które rozpocznie się o godz. 20.00.

2.      Dziś podczas Mszy świętej o godz. 11:30, dzieci klasy III przeżyją  Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Dziękuję rodzicom tych dzieci za ufundowanie klęcznika i ornatu, oraz za posprzątanie kościoła i otoczenia na tę uroczystość Bóg zapłać.

3.      Pragnę podziękować przedsiębiorcy z naszej parafii za naprawienie dachu nad wejściem do świątyni, oraz naprawę rynien, a w najbliższym czasie zostaną zamontowane na dachu kościoła śniegołapy.

4.       Jutro, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską doroczny odpust na Janiszpolu.

5.      Jest jeszcze sporo miejsc na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 6 czerwca można się zapisywać w zakrystii.

6.      W dzisiejszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in.: rozmowę z ks. bp. Edwardem Dajczakiem o pomysłach na zatrzymanie w Kościele bierzmowanej młodzieży, oraz dlaczego nie można na maturze zdawać egzaminu z religii, a można taki egzamin zdawać z wiedzy o tańcu.