Ogłoszenia 19.05.2013

Ogłoszenia 19.05.2013

1.      Dziś w Kościele przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, jutro w drugi dzień Zielonych Świątek  będziemy wspominać Najświętszą Maryię Pannę Matkę Kościoła, a w przyszłą niedzielę będziemy świętować uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

2.      We wtorek na godz. 18.30 zapraszam dziewczynki z klasy drugiej i trzeciej na próbę sypania kwiatów na Boże Ciało. 

3.      W przyszłą niedzielę będzie zbierana taca gospodarcza za wszelkie ofiary złożone na ten cel już dziś serdecznie dziękuję. Dziękuję też rodzinom za posprzątanie kościoła i wykoszenie trawy z placu wokół świątyni.

4.      Bardzo proszę o pomoc kilku panów w przeniesieniu cegły z placu kościelnego w inne wskazane miejsce, chcę aby plac kościelny był uporządkowany. Prace te chcemy wykonać w najbliższą środę od godz. 9.00, proszę też o 2, 3 dodatkowe taczki.

5.      W związku z nowelizacją ustawy oświatowej Konferencja Episkopatu Polski, uchwałą z dnia 28 września 2010 roku ustaliła, że dzieci będą przystępowały do Pierwszej Komunii Świętej w klasie trzeciej.  Wobec powyższych zmian, zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, informuję, że w diecezji radomskiej Pierwsza Komunia Święta będzie udzielana pod koniec klasy trzeciej szkoły podstawowej.  Bardzo proszę Drogich Rodziców o pogłębianie współpracy z Duszpasterzami i Katechetami w celu dobrego przygotowania dzieci do Pierwszej Komunii Świętej, aby w tym uroczystym dniu najważniejszy był Chrystus i dobro duchowe dziecka. Niech temu przygotowaniu towarzyszy świadectwo żywej wiary rodziców, wspólna modlitwa, wprowadzanie dzieci w coraz głębsze przeżywanie niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej. Niezwykle ważna jest rola rodziców w przygotowaniu dziecka do Pierwszej Komunii Świętej i ich troska o dalszy rozwój życia duchowego całej rodziny. Wyrazem tego jest okazywana pomoc dziecku w systematycznym uczestnictwie w niedzielnej Mszy Świętej, rozwijanie życia modlitwy, życia sakramentalnego, a także zainteresowanie katechezą w następnych klasach. Ks. bp. Henryk Tomasik.

6.       W nowym Gościu Niedzielnym przeczytamy między innymi: o nowym święcie Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, które będziemy obchodzić w tym roku po raz pierwszy, w jakich okolicznościach zginęli męczennicy kanonizowani  w ostatnia niedzielę przez papieża Franciszka.