Ogłoszenia na XVI Niedzielę zwykłą w ciągu roku

17.07.2015.

1. W dniu 12 lipca, około godziny 2350 przeszedł do Domu Ojca Ksiądz Arcybiskup Zygmunt Zimowski, który w latach 2002-2009 pełnił urząd Biskupa Radomskiego i zachował tytuł Biskup Radomski – Senior. Aktualnie Ksiądz Arcybiskup pełnił urząd Przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Chorych i Służby Zdrowia. Serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę za śp. ks. Arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego.              Program uroczystości pogrzebowych:
  • Poniedziałek, 18 lipca 2016 roku.

18.30 – Wprowadzenie Ciała Księdza Arcybiskupa do katedry radomskiej.

19.00 – Msza Święta. Diecezjalne pożegnanie.

• Wtorek, 19 lipca 2016 roku.

11.00 – Katedra Radomska. Msza  Święta pogrzebowa z udziałem przedstawicieli  Watykanu, Konferencji Episkopatu Polski i licznych gości. Po Mszy Świętej nastąpi złożenie Ciała Księdza Arcybiskupa pod kaplicą Matki Bożej Częstochowskiej w radomskiej katedrze.

1. W tym tygodniu do naszej diecezji – w ramach Światowych Dni Młodzieży – przybędzie 1400 młodych pielgrzymów z 17 krajów. Dla gości czas spędzony w naszych domach i parafiach będzie szansą poznania polskiej kultury, gościnności i pobożności. Będzie to „dotknięciem” Polski. Dla nas będzie to szansa spotkania z tymi, którzy choć przybywają z daleka, dzielą z nami tę samą wiarę. Bardzo dobrze świadczy o naszej gościnności fakt, że jest znacznie więcej rodzin gotowych przyjąć pielgrzymów niż przyjeżdżających. Dziękujemy i przepraszamy rodziny, które nie będą mogły przyjąć gości.                                                                                             Ks. bp. Henryk Tomasik
  2. Przez cały tydzień od 18 do 25 lipca będzie obchodzony XVII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących zapraszam wszystkich posiadaczy pojazdów i tych którzy nimi podróżują na Mszę św. w poniedziałek 25 lipca o godz. 18.00 będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo i Bożą opiekę w bezpiecznym podróżowaniu. Po Mszy św. będą poświęcone pojazdy, a ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy, za ofiary złożone na ten cel składam Bóg zapłać.
  3. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.