Ogłoszenia na XXVIII Niedzielę zwykłą w ciągu roku

9.10.2016.

1.  Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Przypominam, że w naszej parafii Różaniec jest odmawiany w dni powszednie o godz. 17.15, a w niedzielę o godz. 11.00 przed główną Mszą św. Cieszy mnie fakt, że w tym nabożeństwie licznie uczestniczą dzieci. Za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych darów, jakimi obdarza nas Kościół.
  2. W dniu dzisiejszym obchodzimy XVI Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II – Bądźcie Świadkami Miłosierdzia !” ofiary złożone do puszki będą przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin za złożone ofiary serdecznie dziękuję.
  3. W piątek pamiętajmy o nauczycielach wychowawcach i katechetach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim szczerą modlitwą.
  4. 15 października w wielu krajach obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. Z każdą śmiercią dziecka kryje się dramat rodziców i najbliższych. Różaniec w intencji dzieci zmarłych i ich rodziców przeżywających stratę swojego dziecka odbędzie się w naszym kościele w czwartek o godz. 17.15.
  5. Zbliża się listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. Wypominki będzie można zamawiać w zakrystii, lub wypisywać na specjalnych kartkach wspominkowych, które są wyłożone na stoliku za ławkami przypominam, że modlitwa za naszych bliskich zmarłych jest odmawiana przed Mszą św. o godz. 9.00 i 11.30. W zakrystii można zamawiać intencje mszalne na rok 2016.
  6. Czytajmy Gościa Niedzielnego.