Ogłoszenia na niedzielę Bożego Narodzenia

25.12.2016.

1. Świętujemy Boże Narodzenie. Msze św. jeszcze dziś i jutro w drugi dzień świąteczny będą sprawowane o godzinie 9.00 i 11.30. kto przyjmie komunię św. na pasterce, a będzie jeszcze raz uczestniczył we Mszy św. w ciągu dnia może przystąpić do stołu Pańskiego.
  2. W sobotę przypada wspomnienie świętego Sylwestra papieża i zakończenie roku kalendarzowego. Z tej okazji o godz. 16.00 zgromadzimy się na nabożeństwie dziękczynno – błagalnym z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Będziemy dziękować Panu Bogu za miniony czas, za dobro, którego doznaliśmy. Przeprosimy za wszelkie błędy, słabości i grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami, parafią i nad całą Ojczyzną w Nowym 2017 Roku. O godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy świętować Nowy Rok i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Mimo sylwestrowych atrakcji i zabaw nie zapomnijmy o rozpoczęciu z Panem Bogiem w sercu 2017 roku. Msze św. w Nowy Rok będą odprawiane jak w każdą niedzielę tj. o 9.00 i 11.30. i pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św.
  4. Od piątku 30 grudnia w naszej Parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragnę odwiedzić Parafian, aby zanieść do waszych domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią składane przy tej okazji ofiary zostaną w tym roku przeznaczone na spłatę długu parafii. Cały program wizyty duszpasterskiej umieszczony jest w gablocie przy kościele i na stronie internetowej naszej parafii w zakładce aktualności. W tym tygodniu odwiedzę rodziny:
  • Piątek  30.12.2016Początek  kolędy o 9.00. – Zenonów (od p. Jarosława Burskiego do p. Wojciecha Wesołowskiego)
  • Sobota 31.12.2016. Początek  kolędy o 9.00. – Sołtyków ul. Piaskowa i Radomska
  1. Składam serdeczne podziękowania państwu Teresie Sakowskiej za piękny projekt żłóbka, Urszuli i Sławomirowi Dmitrukom, Małgorzacie Myszce, Bogumile Maj i ministrantom Dawidowi Labanowi, Bartłomiejowi Flisowi i Norbertowi Gielniowskiemu za wykonanie żłóbka i świątecznej dekoracji, dziękuję również za XXXXV tacę gospodarczą Bóg zapłać, sprawozdanie gospodarczo – finansowe za drugie półrocze 2016 r. złożę w niedzielę 8 stycznia.
  2. Czytajmy świątecznego Gościa Niedzielnego.
  3. Wszystkim Parafianom i Gościom, życzę z okazji Świąt Bożego Narodzenia jak najwięcej w Waszych sercach i Waszych rodzinach wiary i miłości, nadziei i pokoju, radości i szczęścia. Niech Dziecię Jezus błogosławi Wam, obdarza zdrowiem i wszelkim dobrem. Niech na nowo jeszcze mocniej zachwyci nas miłość Pana Boga, który dla naszego zbawienia stał się człowiekiem. Niech Jezus będzie wciąż dla nas źródłem nadziei, której nikt nam nie odbierze, siły, której nic nie złamie, i zaproszeniem, byśmy nie tylko od święta, ale na co dzień, byli dla siebie pełni miłości. Podnieś rękę Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą, parafię Sołtyków, wszystkim naszym rodzinom i każdemu z nas.