16.04.2017.

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, niech fakt pustego grobu Pana Jezusa uświadamia nam, to że i my zmartwychwstaniemy.
  2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. będą sprawowanie jak w każdą niedzielę czyli o 9.00 i 11.30 taca z tego dnia już tradycyjnie przeznaczona jest na K.U.L.
  3. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy w naszym kościele Nowennę do Bożego Miłosierdzia i będzie ona trwała, aż do soboty 22 kwietnia zapraszam wszystkich parafian do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia do naszej świątyni każdego dnia nowenny o godzinie 15.00.
  4. Cały najbliższy tydzień to oktawa Świąt Wielkanocnych, w związku z oktawą w najbliższy piątek nie ma postu.
  5. Przyszła niedziela to Uroczystość Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 zgromadzimy się w kościele na Koronkę.
  6. Bardzo serdecznie pragnę podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego wystroju naszej świątyni, pani Teresie Sakowskiej za projekt ciemnicy i grobu Pana Jezusa, oraz za sprawną reżyserię prac, za ofiarną pomoc w montażu dekoracji dziękuję pani Małgorzacie Myszce, oraz ministrantom Bartłomiejowi Flisowi i Dawidowi Labanowi, panu Robertowi Gielniowskiemu za podświetlenie grobu Pana Jezusa. Dziękuję też Liturgicznej Służbie Ołtarza za to, że  pomogli nam pięknie i owocnie przeżyć święte Triduum Paschalne Bóg zapłać.
  7. Czytajmy Gościa Niedzielnego w którym między innymi: Byłem całkowicie pewny, że ten urząd nie jest moim powołaniem, że Pan Bóg zapewni mi trochę wytchnienia – stwierdził kardynał Ratzinger. Okazało się inaczej. W 2005 r. zostaje biskupem Rzymu. Dzisiaj tj. 16 kwietnia papież Benedykt XVI kończy 90 lat. Jak zapamięta Go historia? artykuł na stronach 22 – 24 i o drukarzu, który został ukarany za to, że postąpił zgodnie z własnym sumieniem ten artykuł na stronach 62 – 63.