Niedziela Chrztu Pańskiego

7.01.2018.

1. Dziś przeżywamy święto Chrztu Pańskiego. Niedziela ta zamyka liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia, choć tradycyjnie w nastroju świątecznym pozostajemy do 2 lutego czyli do święta Matki Bożej Gromnicznej.
  2. Program wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu przedstawia się następująco:
  • Poniedziałek 8.01.2018.Początek  kolędy o 9.00. – Zenonów (od p. Karola Wójcickiego do p. Łukasza Chojnackiego)
  • Wtorek 9.01.2018.Początek  kolędy o 16.00. – Sołtyków ul. Konwaliowa i Słoneczna
  • Środa 10.01.2018.Początek  kolędy o 9.00. – Sołtyków ul. Mickiewicza i Główna strona nieparzysta od nr końcowych w kierunku kościoła
  • Czwartek 11.01.2018. Początek  kolędy o 15.00. – Czeremchowa, Kalinowa
  • Piątek 12.01.2018.Początek kolędy o 11.00. – Sołtyków ul. Ks. Stefana Popisa i Główna strona nieparzysta od kościoła do ul. Radomskiej
  • Sobota 13.01.2018.Początek  kolędy o 11.00. – Sołtyków ul. Skaryszewska
  1. Dziś o 15.00 przez ul. Główną w Sołtykowie przejdzie orszak kolędowy przyjmijmy ich serdecznie i gorąco jeśli kolędników ktoś wesprze ofiarą to pięknie dziękujemy.
  2. Dziękuję wszystkim którzy się przyczynili do zorganizowania już Drugiego Orszaku Trzech Króli w naszej parafii. Tak więc dziękuję p. dyrektor naszej szkoły Dorocie Goryczko za zainspirowanie nas tą inicjatywą, pani Darii Jelonek za wyreżyserowanie jasełek, uczniom za piękne aktorstwo, wszystkim nauczycielom za zaangażowanie i przygotowanie dekoracji, pani Organistce i scholi za oprawę muzyczną i śpiew kolęd, pani Barbarze Czyż za słodki poczęstunek i gorącą herbatę, a panu Sebastianowi Czyżowi za zamontowanie dekoracji na trasie przemarszu Orszaku i wszystkim za wielkie świadectwo wiary i miłości do Nowonarodzonego Dzieciątka. Bóg zapłać.
  3. Dziękuję za 57 tacę gospodarczą, oraz jednej rodzinie za ofiarę na główne drzwi do świątyni.
  4. Przekażę kilka informacji gospodarczych. Nasze prace w drugim półroczu 2017 roku koncentrowały się wokół plebanii i tak w tym czasie zostało wykonane: podłączenie wody przez specjalistyczny sprzęt tzw. przecisk w ul. Ks. Stefana Popisa tę pracę wykonał pan Krzysztof Prokopczyk i jego firma Promar zostały też wykonywane prace przy wykończeniu wnętrza plebani, które doprowadziły do dnia 11 września kiedy to wprowadziłem się do nowego budynku. Oprócz tych prac przy domu parafialnym upiększamy, też naszą świątynię, która otrzymała nowe organy, już 17 stycznia będą montowane nowe boczne drzwi do kościoła jeszcze raz dziękuję rodzinie naszej parafii za ten cenny dar. Bóg zapłać. Wciąż czekamy na wymianę drzwi głównych oraz na kolejnych darczyńców, a wszystkim parafianom dziękuję za ofiarność BÓG ZAPŁAĆ.
  5. Czytajmy nowego Gościa Niedzielnego.