Ogłoszenia

III Niedziela Adwentu

13.12.2020.

  1.  W tym tygodniu będziemy przeżywać spowiedź adwentową w godz. 17.30 – 18.30 i tak jutro w poniedziałek spowiadał będzie ks. Jacek Wieczorek, we wtorek ks. Marcin Rogala, w środę ks. Andrzej Wąsik i w sobotę ks. Marek Plewniak. Skorzystajmy z możliwości pojednania się z Panem Bogiem na święta.
  2. Bardzo dziękuję za ofiarę, jaka w minionym tygodniu wpłynęła na konto parafii Bóg zapłać.
  3. Kto jeszcze nie ma opłatka może go nabyć w zakrystii. Jest jeszcze kilka świec wigilijnych.
  4. W związku ze zbliżającym się czasem wizyty duszpasterskiej pragnę poinformować, że w tym roku ze względu na stan epidemii nie będzie wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą, w znanej nam dotychczasowej formie. Pragnę natomiast zapraszać tu do świątyni na Mszę św. odprawianą w intencji rodzin poszczególnych ulic. Msze św. rozpoczną się od 4 stycznia i będą miały następujący charakter: Msza św., za rodziny danej ulicy, następnie po komunii wspólny śpiew kolęd i modlitwa błogosławieństwa domu odmawiana przez kapłana. Będzie też możliwość zabrania do domu wody święconej i po powrocie z kościoła, głowa domu tata albo mama pokropi wodą święconą mieszkanie. Już teraz dziękuję za zrozumienie i przyjęcie tej propozycji.
  5. Czytajmy nowego „Gościa Niedzielnego” w którym między innymi: trzecia część adwentowego cyklu „Objawiło się życie”, a także o tym, czy zakazy i limity wprowadzone we Francji przyczyniły się do odnowy życia religijnego, oraz o sekretach autoportretu Matki Bożej z Guadalupe, wobec których nauka jest bezradna.