Ogłoszenia

IV Niedziela Adwentu

20.12.2020.

  1. Gdyby ktoś chciał jeszcze skorzystać ze świątecznej spowiedzi, będzie miał taką  okazję we wtorek i środę po Mszy św. około godziny 17.30.
  2. W Wigilię ostatnie Roraty zostaną odprawione o godz. 7.00. natomiast wieczornej Mszy św. w ty dniu nie będzie.
  3. W czwartek o północy skończy się Adwent. Pięknym akcentem naszego radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela będzie wieczerza wigilijna, dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd. Nie zapomnijmy, że przede wszystkim jest to uroczystość religijna, a dopiero później piękna tradycja. Niech zatem wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa i lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata jest to Ewangelia wg świętego Łukasza. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, i zgodnie z polską tradycją zachowajmy wigilijny post. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią i modlitwą obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
  4. O północy na rozpoczęcie obchodów Bożego Narodzenia zostanie odprawiona uroczysta Pasterka.
  5. W Boże Narodzenie, drugi dzień świąt i Niedzielę św. Rodziny Msze św. będą odprawiane o godz. 9.00. i 11.30. i 12.45., taca z drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia będzie przeznaczona na KUL.
  6. W niedzielę 27 grudnia będziemy czcili Świętą Rodzinę z Nazaretu na Mszach św. o godz. 9.00.,11.30. i 12.45 będzie specjalne błogosławieństwo małych dzieci i mam oczekujących potomstwa, taca z tej niedzieli będzie stanowiła 91 tacę gospodarczą. Sprawozdanie gospodarczo – finansowe za drugie półrocze 2020 r. przedstawię w niedzielę 3 stycznia 2021 r.
  7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, a w nim dodatek specjalny zawierający modlitwy na rozpoczęcie wigilijnej kolacji, ponadto w Gościu, ostatnia część adwentowych rekolekcji pt. „Objawiło się życie” oraz o tym, że w niebie polubimy, a nawet pokochamy swojego dawnego wroga, przypomina nam o tym ks. Joachim Badeni. Natomiast w nowym Małym Gościu Niedzielnym: dodatek bożonarodzeniowa stajenka do samodzielnego złożenia.