Ogłoszenia

II Niedziela po Bożym Narodzeniu

3.01.2021.

  1. W środę 6 stycznia będziemy przeżywać Objawienie Pańskie, tradycyjnie nazywaną uroczystością „Trzech Króli”. W czasie każdej Mszy Świętej pobłogosławię kadzidło i kredę, którą oznaczymy drzwi naszych domów na znak, że jak kiedyś Trzej Królowie, tak i my chcemy szukać Chrystusa i cieszyć się z Jego znalezienia w naszym życiu. Oznakowanie drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa oczekują. Taca z uroczystość Trzech Króli, przeznaczona będzie na misje. Ze względu na pandemię nie będzie ORSZAKU TRZECH KRÓLI. Już dzisiaj w zakrystii możemy się zaopatrzyć w kredę i kadzidełko, a ofiary składane przy ich nabyciu będą też przeznaczone na misje.
  2. Zgodnie z zapowiedzią z III Niedzieli Adwentu od jutra zapraszam na Mszę św. o godz. 17.00 poszczególnych mieszkańców ulic naszej parafii. Będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej nad naszymi rodzinami. Nabożeństwo będzie miało następujący przebieg najpierw Msza św., za rodziny danej ulicy, następnie po komunii wspólny śpiew kolęd, akt zawierzenia Matce Bożej rodzin z danej ulicy i modlitwa błogosławieństwa domu odmawiana przez kapłana. Proszę ze sobą przynieść pojemniczek z wodą, która w kościele będzie poświęcona i po powrocie z kościoła, głowa domu tata albo mama pokropi wodą święconą mieszkanie, będzie też przygotowana pamiątka z tego spotkania. W tym tygodniu zapraszam rodziny mieszkające na ulicach:
  • Poniedziałek 4.01. ul. Sołtykowska, Zbożowa, Sosnowa i Perłowa.
  • Wtorek 5.01. ul. Piaskowa, Radomska, Jaśminowa.
  • Czwartek 7.01. ul. Zenonów od p. Jarosława Burskiego do p. Wojciecha Wesołowskiego.
  • Piątek 8.01. Zenonów od p. Karola Wójcickiego do p. Łukasza Chojnackiego
  • Sobota 9.01. ul. Główna od p. Doroty Stępniewskiej do nr początkowych.

Porządek Mszy kolędowych znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii.

  1. Dziękuję p. Teresie Sakowskiej za piękny projekt stajenki, za jej wykonanie dziękuję: Urszuli i Sławomirowi Dmitrukom, Małgorzacie i Krzysztofowi Kobiałkom, Robertowi i Zosi Gielniewskim, Monice Cichosz, Dominikowi Pikiewiczowi i Kacprowi Stankowskiemu Bóg zapłać.
  2. W drugim półroczu 2020 koncentrowaliśmy przy budowie ogrodzenia naszej świątyni, które zostało zakończane 23 listopada 2020 pragnę wszystkim bardzo podziękować i wyrazić wdzięczność za wasze ofiary które pozwoliły na dokończenie tej inwestycji Bóg zapłać . Tace gospodarcze tegoroczne i ofiary z Mszy św. kolędowych będą przeznaczone jak już wcześniej zapowiadałem na wymianę kostki przed kościołem i uporządkowanie zieleni wokół świątyni i jej nawodnienie.