Ogłoszenia

II Niedziela Zwykła

19.01.2020.

  1. W najbliższy wtorek, 19 stycznia, będziemy przeżywali w naszej diecezji dzień imienin biskupa seniora Henryka Tomasika. Podczas Mszy Świętej w radomskiej katedrze będziemy polecali Bogu Czcigodnego Solenizanta i dziękowali za jego posługę pasterską w diecezji radomskiej.
  2. W czwartek 21 stycznia przypada Dzień Babci, a w piątek 22 stycznia Dzień Dziadka. Pamiętajmy i pomódlmy się gorliwie w tych dniach za naszych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli, zapewne wiele im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie osobista modlitwa, odwiedziny oraz serdeczna i wdzięczna pamięć.
  3. Przyszła niedziela będzie „Dniem solidarności z Chorwacją”, którą 29 grudnia 2020 nawiedziło silne trzęsienie ziemi. Z tej racji, odbędzie się zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla poszkodowanych mieszkańców Chorwacji.
  4. W dniu wczorajszym zakończyły się w naszej parafii Msze św. kolędowe Pragnę serdecznie podziękować wszystkim rodzinom, które w nich uczestniczyły. Dziękuję za wspólną modlitwę, okazaną życzliwość i poparcie dla różnych dzieł, tych duszpasterskich i materialnych, podejmowanych na rzecz naszej wspólnoty. W tym roku chcemy wymienić kostkę przed kościołem, wykonać tzw. opaskę wokół świątyni, dokonać nasadzeń nowych krzewów na placu kościelnym oraz zrobić automatyczne nawodnienie krzewów i trawy. Jak Pan Bóg pozwoli to ten projekt będziemy realizowali w lipcu bieżącego roku.
  5. Dziękuję dwóm rodzinom za ofiarę kolędową przekazaną na konto parafialne Bóg zapłać.
  6. W nowym Gościu Niedzielnym znajdziemy między innymi: o etycznych aspektach szczepień przeciwko koronawirusowi, o tym, jak odnaleźć szczęście w prostocie, oraz o tym, jak w czasach pełnych zamętu nie stracić wiary.