Ogłoszenia

V Niedziela zwykła

7.02.2021.

  1.  Rozpoczynamy w naszej parafii akcję bezpłatnego rozliczania zeznań podatkowych, przekazując ustawowy 1% swojego podatku na Caritas Diecezji Radomskiej lub Hospicjum Królowej Apostołów. PIT – 11 i 37 z zeszłego roku możemy przynosić każdego dnia i zostawić go w zakrystii przed albo po Mszy św.
  2. W czwartek 11 lutego będziemy przezywali wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, oraz Światowy Dzień Chorych. Msza święta z przyjęciem Sakramentu Namaszczenia Chorych o godz. 17.00 bardzo proszę o pomoc wszystkim chorym i osobom starszym w dotarciu do naszej świątyni na tę uroczystość.
  3. Dziękuję za 92 tacę gospodarczą, za ofiarę dla sióstr Klarysek w Skaryszewie, oraz za dwie ofiary kolędowe. Bóg zapłać.
  4. Zachęcam do lektury „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy między innymi: kto powinien decydować o tym, kiedy zaprzestać uporczywej terapii, i na czym polega różnica między rezygnacją z uporczywej terapii a eutanazją?, oraz Polak – Chorwat dwa bratanki, czyli o podobieństwach między Polską i Chorwacją.