Ogłoszenia

VI Niedziela zwykła

14.02.2021.

  1. Dzisiejszą niedzielą we wszystkich parafiach Kościoła Katolickiego w Polsce rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, będziemy modlić się za polskie rodziny, aby wierne Bogu i nauce Kościoła, dawały świadectwo wiary i trzeźwości.
  2. W najbliższą środę rozpoczniemy Wielki Post Msza św. z posypaniem głów popiołem o godz. 17.00. Przypominam, że w tym dniu obowiązuje nas post ścisły polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Ten post obowiązuje wszystkich od 14. do 60 roku życia. Nabożeństwa wielkiego postu będą sprawowane: w piątki Droga Krzyżowa o godz. 16.30. pierwsze to nabożeństwo poprowadzą KŻR., w niedzielę o godz. 11.00 będziemy śpiewali Gorzkie Żale, zachęcam wszystkich do udziału w nabożeństwach męki Pańskiej, za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Pana Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie, kokoś bliskiego lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie zwykłych warunków, tj. stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego.
  3. Dziękuję panu Stanisławowi Mitalowi za pomoc w odśnieżaniu placu kościelnego i przy plebani.
  4. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym przeczytamy między innymi: Jak dobrze zacząć Wielki Post?