Ogłoszenia

I Niedziela Wielkiego Postu

21.02.2021.

  1. Nabożeństwa pasyjne są pomocą we właściwym przeżywaniu Wielkiego Postu. Zapraszam serdecznie do ich przeżywania we wspólnocie parafialnej. Gorzkie Żale śpiewamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 11.00., natomiast w piątki zapraszam na Drogę Krzyżową o godz. 16.30.
  2. Trwa w naszej parafii akcja bezpłatnego rozliczania zeznań podatkowych, przekazując ustawowy 1% swojego podatku na Caritas Diecezji Radomskiej lub Hospicjum Królowej Apostołów. PIT – 11 i 37 możemy przynosić każdego dnia przed albo po Mszy św.
  3. Za tydzień czyli w drugą niedzielę Wielkiego Postu, będziemy przeżywać dzień modlitwy, postu i  solidarności z misjonarzami w ich posłudze ewangelizacyjnej. W duchu  jałmużny wielkopostnej będziemy mogli złożyć osobistą ofiarę do puszki na potrzeby misji.
  4. W sobotę 13 marca będziemy pielgrzymowali do Kałkowa, aby pokłonić się MB i obejrzeć przedstawienie Misterium Męki Pańskiej wyjazd i przedstawienie będzie przebiegało w ostrym reżimie sanitarnym. Można się zapisywać w zakrystii.
  5. Dziękuję panu Stanisławowi Mitalowi za pomoc w odśnieżaniu placu kościelnego i plebańskiego.
  6. Czytajmy nowego Gościa Niedzielnego w którym między innymi początek rekolekcji wielkopostnych pod hasłem „Któryś za nas Cierpiał”, a w Małym Gościu: o mało znanej biografii św. Faustyny, oraz rozmowy o spowiedzi na początek Wielkiego Postu.