Ogłoszenia

IV Niedziela Wielkiego Postu

14.03.2021.

  1.  Czwarta niedziela Wielkiego Postu w tradycji Kościoła nazywana jest niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
  2. Doroczne parafialne rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywali za tydzień w piątą Niedzielę Wielkiego Postu. Nauki wygłosi ks. Karol Kwiatkowski pracujący w parafii św. brata Alberta w Radomiu na Prędocinku. Zachęcam do udziału w rekolekcjach.
  3. Ze spowiedzi będziemy mogli skorzystać od poniedziałku 22 marca do wtorku 23 marca, oraz od czwartku 25 marca do piątku 26 marca wtedy będą spowiadali w poniedziałek i wtorek ks. Proboszcz czwartek ks. Andrzej Wąsik i w piątek ks. Marek Plewniak spowiedź od godz. 16.00 do 17.00. O możliwości spowiedzi w następnych dniach informować będę na bieżąco w niedzielnych ogłoszeniach.
  4. Dziękuję wczorajszym pielgrzymom z Kałkowa za ofiarę przeznaczoną na wymianę kostki przed kościołem Bóg zapłać, a taca z przyszłej Niedzieli Wielkiego Postu będzie przeznaczona na kwiaty do grobu pańskiego.
  5. Czytajmy nowego Gościa Niedzielnego. Dziś polecam dwa pisma: Gościa Niedzielnego z dodatkiem w postaci magnesu z wizerunkiem św. Józefa, oraz Gościa Extra – specjalne 100-stronicowe wydanie w całości poświęcone św. Józefowi. W nim między innymi pełna ciekawostek historia kultu św. Józefa, tajemnica karteczek od papieża pod głową śpiącego Józefa oraz opowieść z Cotignac – miejsca objawień Józefa i Maryi. Cena egzemplarza 9 zł.