Ogłoszenia

V Niedziela Wielkiego Postu

21.03.2021.

  1. W tym tygodniu będziemy przeżywać spowiedź wielkopostną w godz. 16.00 – 17.00 i tak jutro w poniedziałek spowiadał będzie ks. Marek Plewniak, w środę ks. Jacek Wieczorek, w czwartek ks. Andrzej Wąsik i w sobotę ks. Marcin Rogala. Skorzystajmy z możliwości pojednania się z Panem Bogiem na święta wielkanocne.
  2. W czwartek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia i modlitw w intencji Dziecka Poczętego. Ten dzień to też XXIX rocznica powstania Diecezji Radomskiej.
  3. Przyszła niedziela jest już Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas już w ostatni etap Wielkiego Postu. Podczas Mszy Św. zostaną poświęcone „palmy” tą modlitwą objęte będą też wszystkie palmy, które mamy w naszych domach.
  4. Czytajmy Gościa Niedzielnego w którym między innymi: o Drodze Krzyżowej – najbardziej rozpowszechnionym sposobie rozważania męki Pańskiej. W tym kontekście Gość przedstawia również czternaście medytacji – często bardzo osobistych spojrzeń na drogę krzyżową Jezusa przygotowanych przez znane osoby świeckie i konsekrowane, a także piąta część wielkopostnych rekolekcji z ks. Franciszkiem Blachnickim pt. „Paradoks ofiarującego”; i o czym przypominają nam w Wielkim Poście zasłonięte fioletowym materiałem krzyże? Polecam również Gościa Extra specjalne 100-stronicowe wydanie w całości poświęcone św. Józefowi, który był rozprowadzany w zeszłą niedzielę.
  5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do domu Pana śp. Elżbieta Minda z ul. Czeremchowej, której pogrzeb odbędzie się jutro w poniedziałek o g. 10.00. Polecajmy zmarłą Zofię miłosierdziu Bożemu.