Ogłoszenia

Niedziela Palmowa

5.04.2020.

  1. Wspomnieniem wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy rozpoczynamy dziś Wielki Tydzień. Jego szczytem będzie święte Triduum Paschalne, czyli obchód najważniejszych wydarzeń zbawczych. Dziś o godz. 17.00 zamiast Drogi Krzyżowej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Różaniec prosząc Pana Jezusa o ustanie epidemii koronawirusa w naszej ojczyźnie i w całym świecie.
  2. Wielki Tydzień przeżyjmy godnie. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dla nas dniami zagłębiania się w Tajemnicę Paschalną. Czuwanie i adoracja przed Najświętszym Sakramentem w Ciemnicy i Grobie Pańskim potrwa do godz. 20.30.
  3. W Wielki Czwartek, parafiach celebrowana jest jedna Msza święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, która jest pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa w naszym kościele to nabożeństwo o 18.00. Wielki Piątek upamiętnia Mękę i Śmierć Pana Jezusa na krzyżu. O 15.00 odmówimy w świątyni koronkę do Bożego Miłosierdzia, Droga Krzyżowa o godz. 17.30. A Liturgię Adoracji Krzyża, rozpoczniemy o godz. 18.00. W Wielki Piątek zachowajmy post ścisły czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta. W Wielką Sobotę o godz. 9.00 będą poświęcone pokarmy na stół wielkanocny, obrzęd poświęcenia odbędzie się na powietrzu na ulicy ks. Stefana Popisa od kościoła do placu plebańskiego według następującego porządku: 9.00 ul. Sołtykowska, Zbożowa, Sosnowa, Perłowa, Piaskowa, Radomska, Jaśminowa. 9.30 Zenonów od p. Jarosława Burskiego do p. Wojciecha Wesołowskiego. 10.00 Zenonów od p. Karola Wójcickiego do p. Łukasza Chojnackiego 10.30 ul. Główna od p. Doroty Stępniewskiej do numerów początkowych oraz ul. Szkolna, Leśna, Konwaliowa, Słoneczna 11.00 ul. Mickiewicza, Główna strona nieparzysta od szkoły do kościoła 11.30 ul. Czeremchowa, Kalinowa, Skaryszewska, ks. Popisa, Główna strona nieparzysta od kościoła do ul. Radomskiej  12.00 ul. Główna strona parzysta od szkoły do ul. Szkolnej, oraz Główna strona parzysta od ul. Szkolnej do nr. 28 do rodziny p. Przerwa. W czasie poświecenia pokarmów zasłaniamy nos i usta  maseczkami, zachowujemy dystans 1,5 m. Proszę też, aby jedna osoba z rodziny przyszła z koszyczkiem do poświęcenia. O 15.00 odmówimy w kościele koronkę do Bożego Miłosierdzia. W sobotni wieczór sprawowana jest Liturgia Wigilii Paschalnej, jest najbogatszą liturgią w ciągu całego roku. Jest to liturgia zwiastująca już Zmartwychwstanie Chrystusa dlatego rozpocznie się o godz. 19.00, w rozbudowanej Liturgii Słowa będziemy wspominać historię zbawienia od stworzenia świata, aż do Zmartwychwstania Chrystusa. Dopełnieniem Liturgii Wigilii Paschalnej będzie Rezurekcja sprawowana w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.30. Następne Msze św. o godz. 9.00, 11.30. i 12.45. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą sprawowane jak w każdą niedzielę tj. o godz. 9.00,11.30. i 12.45. Taca z drugiego dnia świąt jest przeznaczona na potrzeby KUL-u.
  4. Z Sakramentu Pokuty będziemy mogli skorzystać jeszcze w środę od godz. 17.00.
  5. Dziękuję za ofiary na kwiaty do grobu pańskiego, dziękuję również jednej rodzinie za osobistą ofiarę przeznaczoną też na kwiaty do grobu Pana Jezusa, a panu Franciszkowi Kołtunowi dziękuję za pomoc w uporządkowaniu placu przy plebani Bóg zapłać.
  6. Czytajmy Gościa Niedzielnego w którym między innymi: w kontekście rozpoczynającego się tygodnia Męki Pańskiej możemy przeczytać o sensie bólu i cierpienia w życiu człowieka oraz ich zbawczym wymiarze, jak również o tajemnicy poszczególnych dni Triduum Paschalnego. Natomiast w najnowszym Małym Gościu Niedzielnym wyjątkowy dodatek: ziarenka owsa do wysiania na Wielkanoc, a także – jak przeżyć najważniejszy tydzień w roku, oraz od ziarenka do bochenka, czyli o tym, jak powstaje chleb.