Ogłoszenia

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

4.04.2021.

  1. Dziś przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, niech fakt pustego grobu Pana Jezusa uświadamia nam to, że i my zmartwychwstaniemy.
  2. Jutro w drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. będą sprawowanie jak w każdą niedzielę czyli o 9.00 11.30 i 12.45.
  3. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy w naszym kościele Nowennę do Bożego Miłosierdzia i będzie ona trwała, aż do soboty 10 kwietnia zapraszam wszystkich parafian do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia do naszej świątyni każdego dnia nowenny o godzinie 15.00.
  4. Cały najbliższy tydzień to oktawa Świąt Wielkanocnych.
  5. Przyszłą niedzielę  przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 zgromadźmy się w kościele na Koronkę.
  6. Bardzo serdecznie pragnę podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego wystroju naszej świątyni, pani Teresie Sakowskiej za projekt ciemnicy i grobu Pana Jezusa, oraz za sprawną reżyserię prac, za ofiarną pomoc w montażu dekoracji dziękuję pani: Małgorzacie Myszce, i panu Robertowi Gielniewskiemu, który też pięknie podświetlił grób Pański. Dziękuję Liturgicznej Służbie Ołtarza za to, że przez swoją ofiarną służbę pomogli nam pięknie i owocnie przeżyć święte Triduum Paschalne Bóg zapłać.
  7. Czytajmy nowego Gościa Niedzielnego, a w nim 90 stron w zwykłej cenie, a w nim między innymi: „Maryjo, Ty powiedz, coś w drodze widziała?”, czyli o tym, jak brzmiałaby opowieść tej, która pierwsza zobaczyła Zmartwychwstałego? O zmartwychwstaniu oczami Marii Magdaleny, polecamy również tekst „Jesteśmy Światło-Życie”, w którym z okazji 100. Rocznicy urodzin księdza Franciszka Blachnickiego redaktorzy Gościa dają świadectwo o swoim przeżywaniu oazy.
  8.                  „ Ziemia się trzęsie, straż się grobu miesza,

                               Anioł zstępuje, niewiasty pociesza;

                            Patrzcie mówi im, grób ten pusty został,

                             Pan zmartwychpowstał”. Alleluja!!!

Niech Zmartwychwstanie Pana naszego Jezusa Chrystusa,
który niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich Parafian i Gości pokojem i wielką wiarą, niech da siłę w pokonywaniu codziennych trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość, niech udziela obficie swych darów, łask miłosierdzia i błogosławieństwa, niech zawsze prowadzi tylko do Siebie.