Ogłoszenia

IV Niedziela Wielkanocna

25.04.2021.

  1.  W dniu dzisiejszym rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie zakonne i misyjne, prośmy Jezusa Najwyższego Kapłana, aby posyłał dobrych i świętych kapłanów i siostry zakonne do naszych wspólnot parafialnych. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Radomiu.
  2. W czwartek 29 kwietnia o godz. 18.30 odbędzie się pierwsze spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
  3. W sobotę rozpoczniemy maj miesiąc poświęcony Matce Bożej. Litanię Loretańską będziemy śpiewali codziennie o godzinie 18.30, a w niedzielę o godzinie 11.00., w tym dniu o godzinie 9.00. odmówimy różaniec fatimski, a po nim Msza św. o NSNMP, wieczorem Msza św. o godzinie 18.00 i Litania Loretańska.
  4. W przyszłą niedzielę 2 maja o godz. 11.30 dzieci z klasy trzeciej po raz pierwszy przystąpią do Komunii św. bardzo proszę aby na tej Mszy świętej byli dzieci komunijne, rodzice i goście, my wybierzmy Msze św. o godz. 9.00 i 13.15.
  5. 2 maja przypada Dzień Flagi Narodowej. Wywieśmy w tym dniu Polską Flagę na naszych domach.
  6. Dziś w Gościu Niedzielnym przeczytamy o kierownictwie duchowym: czym jest i dlaczego jest takie ważne, teologicznie o pandemii, czyli jak czytać ten znak czasu, polecamy także tekst porównujący stosowane obecnie szczepionki przeciwko koronawirusowi, również pod kątem skuteczności i efektów ubocznych. Jest też dostępny nowy numer Małego Gościa Niedzielnego, w którym z okazji trwającego Roku św. Józefa wyjątkowy dodatek – obraz z wizerunkiem opiekuna Jezusa oraz modlitwą za jego wstawiennictwem.