Ogłoszenia

V Niedziela wielkanocna

2.05.2021.

  1.  Rozpoczęliśmy miesiąc maryjny w którym śpiewamy Litanię Loretańską. Zachęcam do udziału w tym pięknym nabożeństwie, jest ono sprawowane w naszym kościele w dni powszednie o godz. 18.30., a w niedzielę o godz. 11.00.
  2. Jutro 3 maja, przypada uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Jest to zarazem święto państwowe – uchwalenie Konstytucji Trzeciego Maja. Msze św. będą sprawowane wedlug porządku niedzielnego tj. o 9.00, 11.30 i 12.45.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca maja, w czwartek modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii, w piątek o 16.30. wystawienie Najświętszego sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia, spowiedź św., Litania do NSPJ, Msza św. i po Eucharystii Litania Loretańska, w tym dniu do chorych pojadę od godziny 10.30
  4. Składam podziękowanie rodzicom dzieci komunijnych za piękne kwiaty do naszej świątyni, oraz za ofiarę przeznaczoną na wymianę kostki przed kościołem, a także za ofiarę z 95 tacy gospodarczej. Bóg zapłać.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii ks. Marka Kujawskiego kapelana i budowniczego Hospicjum Królowej Apostołów, ks. Marek wygłosi Słowo Boże i podzieli się z nami refleksjami z budowy. Ofiary złożone w tym dniu na tacę przeznaczymy na budowę Hospicjum w Sołtykowie.
  6. Czytajmy Gościa Niedzielnego a w nim warto przeczytać między innymi o tym, dlaczego św. Józef został patronem robotników oraz do czego prowadzi widoczne na ulicach czy w mediach społecznościowych zastępowanie kultury solidarności kulturą gniewu.