Ogłoszenia

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

23.05.2021.

  1.  W dniu dzisiejszym w Kościele przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, jutro w drugi dzień Zielonych Świąt będziemy wspominać Najświętszą Maryję Pannę Matkę Kościoła, a w przyszłą niedzielę pokłonimy się Trójcy Przenajświętszej.
  2. Bardzo dziękuj za dwie ofiary jakie w minionym tygodniu zostały złożone na wymianę kostki przed naszą świątynią. Bóg zapłać!
  3. W środę przeżywać będziemy Dzień Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać opiekę Matki Bożej, a za zmarłe mamy w tym dniu gorliwie się pomódlmy.
  4. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień szczególnej modlitwy za powołanych do kapłaństwa o ich świętość i wytrwałość w duszpasterskim posługiwaniu.
  5. W sobotę 29 maja o godz. 16.00 przy pętli autobusowej w Zenonowie będzie poświęcenie nowej kapliczki ufundowanej przez mieszkańców.
  6. Taca z przyszłej niedzieli będzie stanowiła 96 tacę gospodarczą.
  7. Czytajmy też Gościa Niedzielnego. A w nim o tym, o najstarszym hymnie do Ducha Świętego, który powstał w zachodnim Kościele, oraz o tym, jak Europa po lockdownie otwiera się na pielgrzymów. Jest też do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego a w nim: dodatek – magnes z wizerunkiem Najświętszego Serca Pana Jezusa, a także – co Pan Jezus obiecał tym, którzy czczą Jego Najświętsze Serce, oraz quiz przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej – możemy sprawdzić, co wiemy o naszej reprezentacji.