Ogłoszenia

Niedziela Trójcy Świętej

                                                                     30.05.2021.  

  1.  W dniu dzisiejszym w Kościele przeżywamy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Pragniemy dziękować Opatrzności Bożej za opiekę nad nami naszą Ojczyzną, parafią i naszymi rodzinami.
  2. W czwartek 3 czerwca przypada uroczystość Bożego Ciała. Z Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w procesji, aby dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o błogosławieństwo dla wszystkich rodzin naszej parafii, udekorujmy też nasze domy i trasę procesji Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 9.00 po której nastąpi procesja ul. Ks. Stefana Popisa, Główną w kierunku szkoły I i III ołtarz będzie usytuowany przy posesji państwa Danuty i Roberta Siara, II – gi, przy krzyżu przy posesji państwa Haliny i Mariana Sawickich, i czwarty przy Kościele, bardzo proszę o włączenie się wszystkich rodzin tej części ulicy Głównej w dekoracje ołtarzy. A wszystkich chętnych z pozostałej część ulicy Głównej w dekorację ołtarza przy kościele. Po zakończeniu procesji druga Msza św. ok. g. 11.30. Mszy św. o godzinie 12.45 nie będzie. W czasie procesji Bożego Ciała zasłońmy usta i nos oraz zachowajmy dystans 1,5 m. Zapraszam wszystkie chętne dziewczynki do sypania kwiatów w czasie procesji.
  3. We wtorek 1 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusa, na które zapraszam w dni powszednie o godzinie 18.30, a w niedziele o godzinie 11.00.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek i sobota miesiąca czerwca, w czwartek modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii, w piątek o 16.30. wystawienie Najświętszego sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia, spowiedź św., Litania do NSPJ, Msza św. i Eucharystia, w tym dniu do chorych pojadę od godziny 9.00. w sobotę o godz. 9.00 Różaniec fatimski i Msza św. o NSNMP.
  5. Nowy Gość Niedzielny poleca dziś dodatek – broszura zawierająca medytacje i modlitwy oparte na wszystkich wezwaniach z Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które można wykorzystać podczas osobistej modlitwy, w numerze przeczytamy także o historii tej litanii i nabożeństw czerwcowych oraz o obietnicach Pana Jezusa dla czcicieli Jego Najświętszego Serca.