Ogłoszenia

X Niedziela zwykła

6.06.2021.

  1. Jutro w poniedziałek o godzinie 18.00 młodzież naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania przez posługę ks. bp. Henryka Tomasika otoczmy ich naszą modlitwą. Rodzicom młodzieży bierzmowanej dziękuję za piękne kwiaty do naszej świątyni, oraz ofiarę przeznaczoną na wymianę kostki przed kościołem
  2. We wtorek będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie św. Jadwigi Królowej odpust w naszej parafii. W uroczystość patronalną parafii można uzyskać odpust zupełny, jeżeli będziemy w stanie łaski uświęcającej, przyjmiemy Komunię św. oraz odmówimy modlitwę Ojcze nasz, wyznamy Wiarę i pomodlimy się w intencjach Ojca św. Odpust możemy uzyskać dla siebie lub za zmarłych. Główna Msza św. będzie sprawowana o godz.18.00.
  3. W czwartek – zakończenie oktawy Bożego Ciała procesja do placu plebańskiego, na zakończenie procesji poświęcenie wianków.
  4. W piątek 11 czerwca przypada uroczystość NSPJ, po odśpiewaniu litanii zawierzymy parafię i nasze rodziny Sercu Pana Jezusa. Z racji uroczystości w tym dniu postu piątkowego nie ma.
  5. „Parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego na Glinicach przeżywa Jubileusz 100 – lecia powstania. Główna Msza święta jubileuszowa będzie sprawowana w przyszłą niedzielę 13 czerwca o godzinie 13.00. Przewodniczył jej będzie Ks. Abp Wacław Depo – Metropolita Częstochowski. Będzie ona również transmitowana przez TVP Polonia. Duszpasterze parafii NSPJ zachęcają do włączenia się w obchody Jubileuszu”.
  6. Dziękuję za trzy ofiary jakie w minionym tygodniu zostały złożone na wymianę kostki przed naszą świątynią, dziękuję również za ofiary z 95 tacy gospodarczej Bóg zapłać.
  7. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego, a w nim o tym, dlaczego młodzi odchodzą od Kościoła i co można zrobić, aby ich zatrzymać?; a w radomskiej części Gościa znajdziemy sylwetki sześciu neoprezbiterów naszej diecezji.