Ogłoszenia

XI Niedziela zwykła

13.06.2021.

  1.  W związku ze zmniejszonym stanem epidemii oraz znoszonymi restrykcjami sanitarnymi, z dniem 20 czerwca 2021 roku cofam dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej udzieloną w dniu 15 stycznia bieżącego roku. + Marek Solarczyk Biskup Radomski.
  2. W środę 16 czerwca będziemy obchodzić wspomnienie pięciu kapłanów błogosławionych Męczenników Radomskich, którzy ponieśli śmierć męczeńską w obozach koncentracyjnych w czasie II wojny światowej. Zostali beatyfikowani w gronie 108 męczenników przez św. Jana Pawła II w dniu 13 czerwca 1999 roku.
  3. Trwa czerwiec, miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa zachęcam do śpiewania litanii do Serca Pana Jezusa w naszej świątyni codziennie po Mszy św. o godz. 18.30., a w niedzielę o godz. 11.00.
  4. Dziękuję za dwie ofiary jakie w minionym tygodniu zostały złożone na wymianę kostki przed naszą świątynią Bóg zapłać.
  5. Dziś w Gościu Niedzielnym między innymi: opowieść o kobiecie, której numer obozowy z Auschwitz ucałował papież Franciszek, a także reportaż o krakowskiej bazylice jezuitów, gdzie przed stu laty dokonano aktu ofiarowania Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, oraz artykuł o tym, jak Antoni Padewski został świętym od znajdywania zgub.