Ogłoszenia

XII Niedziela zwykła

20.06.2021.

  1. W środę będziemy obchodzili Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców, aby z miłością i troską wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
  2. W czwartek będziemy wspominać Narodzenie św. Jana Chrzciciela. Jest on jedynym świętym oprócz Najświętszej Maryi Panny, którego narodzenie wspominamy w liturgii Kościoła katolickiego.
  3. W dniu 25 czerwca 1976 roku w Radomiu robotnicy upomnieli się o poszanowanie ich godności i praw protestując przeciw decyzjom ówczesnych władz. Mija 45 lat od tamtych wydarzeń. Chcemy uczcić pamięć ludzi, którzy za wierność wartościom wówczas cierpieli. W piątek 25 czerwca o godzinie 18.00 w radomskiej katedrze sprawowana będzie uroczysta Msza Święta, podczas której modlić się będziemy za odzyskaną wolność oraz o pomyślność naszej Ojczyzny. Msza św. będzie transmitowana przez Radio Plus Radom.
  4. W najbliższy piątek uczniowie zakończą rok szkolny i katechetyczny, modlitwy na zakończenie roku nauki odbędą się w szkole gdyż, każda klasa będzie miała zakończenie o innej godzinie.
  5. Dziękuję za ofiarę jaka w minionym tygodniu została złożona na wymianę kostki przed naszą świątynią. Taca z przyszłej niedzieli będzie stanowiła 97 tacę gospodarczą, a w niedzielę 4 lipca złożę sprawozdanie gospodarczo – finansowe za pierwsze półrocze 2021 roku.
  6. Czytajmy nowego Gościa Niedzielnego, a w nim: tekst litanii do św. Józefa z nowymi wezwaniami, natomiast w Małym Gościu Niedzielnym naklejka na auto lub rower, oraz o wyjątkowym rezerwacie przyrody w Kenii.