Ogłoszenia

XVI Niedziela zwykła

18.07.2021.

  1. Apel Przewodniczącego KEP: W ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych, zwłaszcza w Niemczech. Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję, dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym. Apeluję, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Proszę, aby tego dnia podczas Mszy Świętych, zwłaszcza podczas modlitwy wiernych zwrócić się z modlitwą błagalną za poszkodowanych, a po Mszy zorganizować zbiórkę funduszy, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas Polska. Równocześnie przekazuję przewodniczącym Episkopatów Niemiec, Holandii i Belgii nasze wyrazy wsparcia i zapewnienia o duchowej bliskości Kościoła w Polsce. Wszystkim wiernym udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

Stanisław Gądecki

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących, w niedzielę 1 sierpnia po każdej Mszy św. będą poświęcone nasze pojazdy, ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy. W naszej parafii taca z niedzieli 1 sierpnia będzie przeznaczona dla poszkodowanych w powodziach i nawałnicach w naszej Ojczyźnie i Europie.
  2. Ofiary z przyszłej niedzieli będą stanowiły 98 tacę gospodarczą.
  3. Zachęcam do lektury wakacyjnego Gościa Niedzielnego, a w nim o miejscach w których polscy święci i błogosławieni odchodzili do nieba – w tym tygodniu tama we Włocławku – miejsce związane z męczeńską śmiercią ks. Jerzego Popiełuszki.