Ogłoszenia

XVIII Niedziela zwykła

1.08.2021.

  1. Sierpień, który dziś rozpoczynamy to miesiąc trzeźwości w naszej Ojczyźnie. Apel o powstrzymanie się od spożywania alkoholu poprzyjmy nie tylko modlitwą, ale też i osobistą abstynencją niech to będzie nasze wyrzeczenie ofiarowane Ojczyźnie w miesiącu wielu rocznic patriotycznych.
  2. W piątek będziemy obchodzili uroczystość Pańskiego Przemienienia to wydarzenie było umocnieniem wiary Apostołów przed mają nadejść męką Pana Jezusa w tym dniu wyruszy też 43 Piesza Pielgrzymka Radomska na Jasną Górę choć w okrojonym składzie to pątnicy dojdą do Częstochowy po ośmiu dniach, wspierajmy ich naszą gorliwą modlitwą w tym szczególnym czasie.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek będziemy się modlić o powołania kapłańskie zakonne i misyjne, w piątek o 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie spowiedź św., litania do NSPJ i Msza św., w tym dniu do chorych udam się od godz. 10.00. w sobotę różaniec fatimski o godz. 9.00 i Msza św. o NSNMP Wieczorem Mszy św. już nie będzie, natomiast ok. godz. 19.00 będzie ognisko dla KŻR naszej parafii i parafii św. Stefana na Idalinie.
  4. Za chwilę dokonam poświęcenia naszych pojazdów. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.
  5. Dziękuję za 98 tacę gospodarczą, oraz za dzisiejszą tacę, która będzie przeznaczona dla poszkodowanych w nawałnicach na południu Polski i poszkodowanych w powodziach w Niemczech, Belgii i Holandii Bóg zapłać.
  6. Za tydzień w niedzielę 8 sierpnia po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby KUL.
  7. Czytajmy nowego Gościa Niedzielnego, a w nim: wakacyjny cykl „Pas startowy” – rzymski kościół św. Andrzeja na Kwirynale, gdzie zakończył ziemską wędrówkę św. Stanisław Kostka, a także o tym, kto i czego może nauczyć się od świętego proboszcza z Ars – Jana Vianneya, oraz o przyczynach odwracania się młodych ludzi od Kościoła.