Ogłoszenia

XIX Niedziela zwykła

8.08.2021.

  1.  Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz KUL. Już teraz składam serdeczne podziękowanie za te ofiary. Dziękuję też za ofiary przeznaczone dla poszkodowanych w nawałnicach i powodziach, oraz za ofiarę przeznaczoną na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy. Bóg zapłać!
  2. W przyszła niedzielę będziemy świętować Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. W naszej ojczyźnie ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Do kościoła przynieśmy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które na Mszy św. zostaną poświęcone. W tę uroczystość będziemy też wspominać jedną z największych bitew wojska polskiego nazwaną „Cudem nad Wisłą” z 1920 roku. W sto pierwszą rocznicę tych wydarzeń będziemy modlić się za Ojczyznę i za tych, którzy za nią oddali życie. Msze św. w naszej świątyni będą sprawowane jak w każdą niedzielę tj. o 9.00, 11.30 i 12.45.
  3. Czytajmy nowego Gościa Niedzielnego, a w nim: wakacyjny cykl „Pas startowy” Gość zaprasza do sanktuarium św. o. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii, oraz w 800 rocznicę śmierci świętego Dominika przeczytamy o historii życia założyciela Zakonu Kaznodziejskiego, a także o tym, jakie nowe wyzwania stoją przed głosicielami słowa Bożego.