Ogłoszenia

XXII Niedziela zwykła

29.08.2021.

  1.  W środę 1 września uroczyście rozpoczniemy Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku nauki o godz. 8.00 podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas umacniania wiary, budowania naszej przyjaźni z Panem Jezusem i z bliźnimi. Na tę Eucharystię zapraszam dzieci, nauczycieli, wychowawców i rodziców, po Mszy św. dalsza część uroczystości w szkole.
  2. 2 września odbędzie się zbiórka elektrośmieci z terenu naszej parafii, będziemy mogli pozbyć się zbędnych rzeczy, które są zasilane prądem elektrycznym, a już są nam nie potrzebne Zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny można składać 1 września przez cały dzień, a 2 września do godziny 15.00, koło garażu na placu plebańskim.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca września. W czwartek będziemy się modlić się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, w piątek o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie spowiedź św., przed Mszą św. odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa, do chorych w tym dniu pojadę od godz. 9.00. W sobotę różaniec fatimski o godz. 9.00 i Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Marii Panny.
  4. W następną niedzielę 5 września w odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abpa Stanisława Gądeckiego po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc Afgańczykom w ich kraju.
  5. Za dwa tygodnie 12 września będziemy przeżywać dzień beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej, módlmy się w tym czasie o błogosławione owoce tego ważnego wydarzenia dla naszej Ojczyzny, w tym dniu w naszej parafii gościć będziemy ks. biskupa Marka Solarczyka. Ks. biskup odprawi o godz. 18.00 Mszę św. i wygłosi do nas homilię. Obecność ks. biskupa związana jest z wizytacją kanoniczną naszej parafii.
  6. Dziękuję wszystkim, mieszkańcom Zenonowa, którzy zaangażowali się w przygotowanie pięknej dekoracji na dzisiejszy dzień dziękczynienia za tegoroczne plony. Bóg zapłać.
  7. Czytajmy nowego „Gościa Niedzielnego” a w nim między innymi: ostatni odcinek wakacyjnego cyklu „Pas startowy” dziś Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński, a także o tym, jak wyglądała edukacja w starożytnym Izraelu i do jakiej szkoły chodził Pan Jezus, oraz rozmowa z mistrzem olimpijskim z Tokio w chodzie na 50 kilometrów Dawidem Tomalą o tym, jak spełniają się marzenia, jak sobie radzi amator wśród zawodowców i o korzyściach płynących z czytania Biblii. Jest też do nabycia nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” wraz z dodatkiem – atrakcyjnym gadżetem w postaci zaślepki na smartfona lub laptopa służącej bezpieczeństwu i ochronie przed próbami zhakowania telefonu oraz uzyskania kontroli nad aparatem.