Ogłoszenia

XXIV Niedziela zwykła

13.09.2020.

  1. Gościmy w dniu dzisiejszym w naszej parafii ks. biskupa Ordynariusza Diecezji Radomskiej Marka Solarczyka. Pięknie dziękuję ks. Biskupowi za dar Eucharystii, wygłoszone Słowo Boże i udzielone nam wszystkim pasterskie błogosławieństwo. Bóg zapłać.
  2. Dziś ze względu na wizytę ks. Biskupa w naszej parafii Mszy św. o godz. 12.45 nie będzie. Ta Eucharystia z godz. 12.45 będzie sprawowana wyjątkowo o godz. 18.00.
  3. We wtorek 14 września w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, łączymy się wszyscy w dziękczynieniu za Tajemnicę Krzyża. Pan Jezus zapowiadał to wydarzenie i Jego owoce mówiąc: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie. Krzyż „stał się nam bramą!” powie Norwid, w ty dniu na Mszy św. będziemy prosić Pana Boga o dar głębokiej wiary i odważne trwanie przy Jezusie Chrystusie i Jego Krzyżu.
  4. Zachęcam chłopców do wstąpienia w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza. Pierwsze spotkanie wszystkich ministrantów dorosłych i kandydatów odbędzie się w piątek po Mszy św. wieczorowej o godz. 18.30. Dziewczynki zapraszam do scholi. Wznawiamy również od następnej niedzieli czytania mszalne wykonywane przez naszych lektorów rozpiski będą do odebrania od niedzieli 19 września.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.45 odbędzie się pierwsze spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do pierwszej Komunii świętej.
  6. W sobotę 2 października odbędzie się diecezjalna pielgrzymka KŻR do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Wysokim Kole. Organizujemy wyjazd autokarem na to spotkanie i zachęcam do udziału w nim nie tylko Rodzinę Różańcową naszej parafii, ale także wszystkich, którzy pragną uczcić Matkę Bożą Różańcową z Wysokiego Koła. Możemy się zapisywać w zakrystii.
  7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego: dzisiaj specjalny numer z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej. Zachęcamy także do nabycia „Gościa Extra” w całości poświęconego Prymasowi Tysiąclecia i matce Czackiej.