Ogłoszenia

XXVI Niedziela zwykła

27.09.2020.

  1. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. W naszej parafii Różaniec będziemy odmawiali w dni powszednie o godz. 17.15, a w niedzielę o godz. 11.00 przed główną Mszą św. Na Różaniec zapraszam dzieci komunijne, rocznicowe, młodzież bierzmowaną i wszystkich parafian. Za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych darów, jakimi obdarza nas Kościół.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie spowiedź św., o 17.15 odmówimy różaniec, do chorych w tym dniu pojadę od godz. 9.00. W pierwszą sobotę miesiąca października o godz. 8.30 rozpocznie się pielgrzymka do sanktuarium MB Różańcowej wyjazd sprzed kościoła, drugi przystanek w Zenonowie. W Wysokim Kole odmówimy różaniec i tam będziemy uczestniczyli w Mszy św., pamiętajmy o rygorze sanitarnym, po południu w kościele różańca nie będzie.
  3. W niedzielę 3 października na Mszy św. o godz. 12.45 dzieciom klasy III zostaną poświęcone różańce w ramach przygotowania do pierwszej Komunii św.
  4. Również w niedzielę 3 października decyzją papieża Franciszka po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek z przeznaczeniem na potrzeby Stolicy Apostolskiej, tzw. świętopietrze, przeniesiona na ten dzień z 29 czerwca z uroczystości św. Apostołów Piotra i Pawła.
  5. Dziękuję za ofiarę przeznaczoną na wymianę kostki przed kościołem Bóg zapłać.
  6. Czytajmy nowegoGościa Niedzielnego” w którym między innymi: o świętym Ojcu Pio, dla którego stygmaty były źródłem cierpienia, ale i szczęścia, o narodowych rekolekcjach u św. Józefa w Kaliszu, o tym, jak sondaże manipulują opinią publiczną, oraz o spektaklu poświęconym Krzysztofowi Krawczykowi pt. „Chciałem być”. Natomiast w „Małym Gościu Niedzielnym” dodatek w postaci podstawki pod kubek, a także o nabożeństwach pierwszych sobót miesiąca, oraz o tym, jak wygląda nauka i zdobywanie różnych umiejętności przez dzieci w ośrodku dla niewidomych w Laskach, założonym przez błogosławioną matkę Elżbietę Różę Czacką.