XXIX Niedziela zwykła

17.10.2021.

1. Dzisiejszą niedzielą  rozpoczynamy w całym Kościele tydzień modlitw w intencji Misji i Misjonarzy.
  2. W piątek 22 października będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie naszego rodaka św. Jana Pawła II. po Mszy św. przyjmiemy błogosławieństwo Jego relikwiami. Tego samego dnia w całej Polsce członkowie Żywego Różańca będą przeżywać Dzień Modlitwy Różańcowej. Będziemy się modlić o rozwój Żywego Różańca w Polsce i o beatyfikację naszej założycielki służebnicy bożej Pauliny Jaricot.
  3. Dziękuję za złożoną ofiarę na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Bóg zapłać.
  4. Listopad to miesiąc modlitwy za zmarłych. Wypominki można zamawiać w zakrystii lub wypisywać na specjalnych kartkach wspominkowych, które są wyłożone na stoliku za ławkami.
  5. W poniedziałek 25 października rozpocznie się w naszej parafii Jerycho Rodzin. O godzinie 18.00 uroczyście wprowadzimy Obraz MB Świętorodzinnej i relikwii rodziców św. Teresy, następnie Msza św., której będzie przewodniczył ks. Wiesław Janowski z Kozienic, o 21.00 Apel Jasnogórski i całonocne czuwanie poszczególnych grup, KŻR i ulic naszej parafii. Program czuwania będzie wywieszony w gablocie przy kościele i umieszczony na stronie internetowej naszej parafii.
  6. W zakrystii możemy nabyć kalendarz Diecezji Radomskiej na 2022 rok w cenie 10 zł.
  7. Planujemy wspólne wyjście do kina jutro w poniedziałek na Film pt. „Fatima”, opowiadający o objawieniach MB Fatimskiej w Portugalii zapisy tylko dzisiaj w zakrystii, cena biletu to 12 zł., seans o godz. 20.00.
  8. W nowym Gościu Niedzielnym przeczytamy między innymi: o świętych nauczycielach oraz świadectwo amerykańskiego dziennikarza, który z islamu nawrócił się na katolicyzm.