Ogłoszenia

XXX Niedziela zwykła

24.10.2021.

  1. Jutro w poniedziałek 25 października rozpocznie się w naszej parafii Jerycho Rodzin. O godzinie 18.00 uroczyście wprowadzimy Obraz MB Świętorodzinnej i relikwii św. Berty Moli, następnie Msza św. której będzie przewodniczył ks. Wiesław Janowski z Kozienic, o godz. 20.00 różaniec poprowadzi koło p. Anny Nowocień, o 21.00 Apel Jasnogórski i całonocne czuwanie poszczególnych KŻR i ulic naszej parafii. Program Czuwania jest wywieszony w gablocie przy kościele i umieszczony na stronie internetowej naszej parafii w zakładce aktualności.
  2. W przyszłą niedzielę będziemy wspominać poświęcenie naszego Kościoła parafialnego, czyli przeznaczenie go na wyłączną służbę Bożą. Modlić się będziemy za tych którzy przyczynili się do budowy naszej świątyni i tych, którzy swoimi ofiarami przyczyniają się do Jej upiększania, taca z tej niedzieli będzie stanowiła 101 tacę gospodarczą.
  3. Za tydzień 31 października po Mszy św. o godz. 12.45 swoje spotkanie będzie miała młodzież z klasy ósmej, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  4. Listopad to miesiąc modlitwy za zmarłych. Wypominki można zamawiać w zakrystii lub wypisywać na specjalnych kartkach wypominkowych, które są wyłożone na stoliku za ławkami.
  5. Dziękuję za ofiarę przeznaczoną na misje Bóg zapłać.
  6. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj „Gość Niedzielny” przypomina nam postać papieża Jana Pawła I, którego beatyfikację zaplanowano na przyszły rok. Polecam też artykuł, który pomoże nam lepiej zrozumieć liturgię i wyjaśni, czym różni się ona od zwykłej modlitwy. Natomiast w nowym numerze Małego Gościa Niedzielnego między innymi pierwszy w Polsce komiks opowiadający poruszającą historię życia ks. Jana Machy.