Ogłoszenia

XXXI Niedziela zwykła

Rocznica poświęcenia Kościoła w Sołtykowie

31.10.2021.

  1. W dniu dzisiejszym wspominamy poświęcenie naszego Kościoła parafialnego, czyli przeznaczenie go na wyłączną służbę Bożą, wspominamy, też tych którzy przyczynili się do budowy naszej świątyni i tych, którzy swoimi ofiarami przyczyniają się do Jej upiększania. Z dzisiejszym świętem wiąże się też pewne zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota dbali o swój Kościół parafialny. Starajmy się też o to, aby nasza świątynia ciągle piękniała, i była godnym miejscem swego Gospodarza, którym jest sam Bóg. Jesteśmy to winni również wobec przyszłych pokoleń, które tu po nas przyjdą, aby się modlić i wypraszać potrzebne łaski tak dla siebie jak i dla swoich bliskich.
  2. Jutro będziemy obchodzili Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze się będą sprawowane jak w niedzielę o 9.00, 11.30 i 12.45. Przez cały miesiąc listopad duszom czyśćcowym możemy ofiarować odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza, kościoła lub kaplicy i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: trzeba być w stanie łaski uświęcającej, nie mieć przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię Świętą i odmówić modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, od jutra Msze św. w dni powszednie będą odprawiane o godz. 17.00., aż do czasu letniego tj. do ostatniej niedzieli marca.
  3. We wtorek Dzień Zaduszny czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, na specjalne nabożeństwo wypominkowe w tym dniu zapraszam na godz. 16.00, a o 17.00 Msza święta.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca listopada w czwartek modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, w piątek o 15.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, spowiedź św., litania do NSPJ i Msza św., w tym dniu  do chorych pojadę od godz. 9.00. W sobotę różaniec fatimski o godzinie 9.00 i Msza św. o NSNMP wieczorem Mszy już nie będzie.
  5. Jest do nabycia kalendarz diecezjalny na nowy 2021 rok w cenie 10 zł ofiary przy zakupie tego kalendarza będą przeznaczone na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas diecezji Radomskiej.
  6. Czytajmy nowego Gościa Niedzielnego, a w nim w przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych warto przeczytać miedzy innymi o Litanii do Wszystkich Świętych. Wymieniamy w niej często egzotyczne imiona – dowiedzmy się, kim były osoby, które je nosiły.