Ogłoszenia

XXXIII Niedziela zwykła

14.11.2021.

  1. Zbliżamy się do końca Roku Liturgicznego. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem.
  2. Pragniemy włączyć się w zbiórkę słodyczy na rzecz przedszkola na Ukrainie prowadzonego przez s. Annę Lis, która w 2019 roku była u nas w parafii. Zbiórkę będziemy prowadzili do niedzieli 29 listopada, w tę akcję włączyła się też społeczność naszej szkoły, oraz szkoły nr 4 na Idalinie.
  3. W niedzielę 21 listopada na Mszy św. o godz. 12.45 będziemy się modlili za fundatorów i ofiarodawców krzyża, który stoi na skrzyżowaniu ulic Głównej i Mickiewicza, po eucharystii w procesji przejdziemy pod krzyż aby go poświęcić.
  4. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy między innymi: o tym, dlaczego papież ustanowił Dzień Ubogich i co z tego wynika dla nas, oraz o czczonym nie tylko w Wilnie wizerunku Matki Boskiej Ostrobramskiej, a także o tym, jak wygląda ochrona granicy z Białorusią.