Ogłoszenia

XXXIV Niedziela zwykła

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

21.11.2021.

  1.  W dniu dzisiejszym przeżywamy w całym kościele uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest to też ostatnia niedziela Roku Kościelnego, od przyszłej niedzieli będziemy przeżywali Adwent.
  2. Jutro w poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Cecylii patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Z tej to okazji Pani Magdalenie, naszej organistce składam najpiękniejsze życzenia, by jej wysiłek oraz zaangażowanie w śpiew liturgiczny służyło większej chwale Pana Boga i pożytkowi wiernych naszej parafii.
  3. Papież Franciszek rozpoczął w całym Kościele Synod Biskupów poświęcony powszechności kościoła. Nasza parafia chce się włączyć w prace synodalne, dlatego wszystkich chętnych i pragnących zaangażować się w prace synodalne zapraszam na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w czwartek 25 listopada po Mszy świętej o godz. 17.30.
  4. Za tydzień na Mszy św. o godz. 9.00 będą poświęcone opłatki na stół wigilijny.
  5. Od przyszłej niedzieli będziemy mogli zaopatrzyć się w świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, pod hasłem: „Świeca, która tworzy polską wigilię”.
  6. Taca z pierwszej niedzieli Adwentu będzie 92 tacą gospodarczą, a po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na pomoc emigrantom.
  7. Wyrażam wdzięczność za ofiarę 150 zł przeznaczoną na wymianę kostki przed naszą świątynią Bóg zapłać.
  8. Dziś w Gościu Niedzielnym bezpłatny dodatek – płyta z filmem opowiadającym o beatyfikowanym w dniu wczorajszym w Katowicach ks. Janie Masze. Zachęcam do nabycia „Gościa” i obejrzenia filmu, a w Małym Gościu Niedzielnym lampion na Roraty do samodzielnego złożenia.