I Niedziela Adwentu

28.12.2021.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w całym Kościele Adwent czas naszego duchowego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia, Msza św. roratnia czyli Msza św. wotywna o Matce Bożej będzie sprawowana o godz. 17.00, dwadzieścia minut przed roratami będziemy śpiewać Godzinki ku czci NPNMP na tę Eucharystię serdecznie zapraszam: dzieci, młodzież i dorosłych. Za chwilę będą też poświęcone opłatki na stół wigilijny. W tym roku podobnie jak w zeszłym z racji na pandemię w opłatki wigilijne będziemy zaopatrywali się osobiście w zakrystii. Ofiary złożone przy przyjęciu opłatka będą w przeznaczone na wymianę kostki przed wejściem do kościoła, oraz uporządkowanie zieleni wokół świątyni.
  2. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek i sobota miesiąca, w czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne z naszej parafii, w piątek o godz. 15.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia, spowiedź, litania do Serca Pana Jezusa i Msza św. roratnia w tym dniu do chorych pojadę od godz. 9.00. W sobotę o godz. 8.00 różaniec fatimski i Msza św. ku czci NSNMP wieczorem Eucharystii już nie będzie.
  3. Ponownie mamy okazję włączyć się w piękne dzieło Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Nabywając świece, wspieramy programy leczenia, programy opieki nad osieroconymi i pozostawionymi bez opieki, dożywiania dzieci i młodzieży oraz inne dzieła radomskiej CARITAS. Niech świeca paląca się na wigilijnym stole będzie widzialnym znakiem naszej wspólnej troski o młodych. Po wigilii świece zapalmy na grobach najbliższych, dopełniając znaczenie pustego miejsca przy stole. Świeca stożek, walec i kula kosztują 20 zł, mała 10 zł.
  4. Za tydzień 5 grudnia, na Mszy św. o godz. 12.45 dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii św. otrzymają poświęcone medaliki. Również w tę niedziele będziemy się modlić i wspierać materialnie kościół na wschodzie.
  5. 11 grudnia chcemy się udać do Kałkowa na przedstawienie pt. Opowieść Wigilijna cena biletu 22 zł. Można się zapisywać w zakrystii.
  6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym znajdziemy kalendarz ścienny na 2022 rok. A wśród artykułów zwracamy uwagę na reportaż Agaty Puścikowskiej opowiadający o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej z perspektywy ludzi mieszkających w jej pobliżu i strzegących jej żołnierzy, policjantów i służby granicznej.