Ogłoszenia

II Niedziela Adwentu

5.12.2021.

  1.  Tradycyjnie w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju swój dar możemy złożyć do puszki przy wyjściu z kościoła.
  2. W środę obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszej świątyni w tym dniu o godz. 12.00 w godzinie łaski dla świata odmówimy część radosną różańca świętego, o godzinie 17.00 Msza św. o Mate Bożej Niepokalanej, w tym dniu kończy się Rok Świętego Józefa. Po Mszy św. odnowimy Akt Zawierzenia Ojczyzny i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi.
  3. Bardzo gorąco zapraszam dorosłych młodzież i dzieci na roraty o godz. 17.00, dwadzieścia minut przed Mszą św. śpiewamy godzinki ku czci NPNMP.
  4. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki i świece wigilijne. Ze względu na epidemię w opłatki zaopatrujemy się indywidualnie, możemy to robić przez cały Adwent. Kupując świecę wspieramy dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas Diecezji Radomskiej.
  5. Dziękuję za 102 – tacę gospodarczą, za ofiary dla emigrantów i za dwie ofiary przeznaczone na wymianę kostki przed kościołem Bóg zapłać.
  6. W nowym Gościu Niedzielnym polecam adwentową szkołę modlitwy oraz drugą już w adwentowym cyklu „Czekamy na Ciebie..” rekolekcyjną medytację – o oczekiwaniu na Mesjasza, który przychodzi jako Przedwieczny Ojciec.