Ogłoszenia

IV Niedziela Adwentu

19.12.2021.

  1. Jutro w poniedziałek dzień spowiedzi adwentowej od godz. 15.00 do 17.00. Gdyby ktoś chciał jeszcze skorzystać ze świątecznej spowiedzi, będzie miał taką okazję w środę i czwartek po Mszy św. około godziny 17.30.
  2. W Wigilię ostatnie Roraty zostaną odprawione o godz. 7.00. natomiast wieczornej Mszy św. w ty dniu nie będzie.
  3. W piątek o północy skończy się Adwent. Pięknym akcentem naszego radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela będzie wieczerza wigilijna, dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd. Nie zapomnijmy, że przede wszystkim jest to uroczystość religijna, a dopiero później piękna tradycja. Niech zatem wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa i lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata jest to Ewangelia wg świętego Łukasza. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, i zgodnie z polską tradycją zachowajmy wigilijny post. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią i modlitwą obejmijmy tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
  4. O północy na rozpoczęcie obchodów Bożego Narodzenia zostanie odprawiona uroczysta Pasterka.
  5. W Boże Narodzenie i drugi dzień świąt Msze będą odprawiane o godz. 9.00. 11.30. i 12.45., taca z drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia będzie stanowiła 103 tacę gospodarczą, a sprawozdanie gospodarczo – finansowe za drugie półrocze 2021 r. przedstawię w niedzielę 2 stycznia 2022 r.
  6. W niedzielę 26 grudnia w drugi dzień świąt będziemy czcili Świętą Rodzinę z Nazaretu na Mszach św. o godz. 9.00.,11.30. i 12.45 będzie specjalne błogosławieństwo małych dzieci i mam oczekujących potomstwa. W tym dniu modlić się będziemy w intencji wszystkich rodzin naszej parafii.
  7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, a w nim dodatek specjalny modlitwa przed wieczerzą wigilijną. a także płyta z kolędami w zachwycającym wykonaniu polskich karmelitanek z Islandii, którą siostry nagrały specjalnie dla czytelników Gościa. Natomiast w nowym Małym Gościu Niedzielnym kolędy w wykonaniu Arki Noego w zupełnie nowych aranżacjach.